Verslo įvaizdžio formavimas
būtinybė ar prabanga?

Gyvename laikais kuomet technologijos, mada, informacija keičiasi labai greitai. Įvairaus pobūdžio informacijos ir reklamos srautas toks milžiniškas, kad dauguma iš mūsų ją perskaitome, išgirstame ar pamatome tik paviršutiniškai. Visos technologinės galimybės leidžia verslui pasiekti savo potencialius klientus bet kur, svarbiausia, kad jie turėtų internetą ir juo naudotųsi. Tačiau kartu patraukti potencialių klientų dėmesį dėl medijose vyraujančio informacinio triukšmo tapo itin sunku.

 

Sudėtinga atkreipti klientų dėmesį ir parduoti yra dar ir dėl to, jog žmonės tapo sąmoningesni ir kruopščiai atsirenka kam palikti savo pinigus. Ypač jaunajai kartai gimusiai nuo 1990 metų rūpi ne tik pati produktų ar paslaugų kokybė, bet ir įmonės iš kurios jie ketina pirkti, įvaizdis. Ne, ne… Rūpi ne tik tai ar įmonė įsikūrusi prabangiame verslo centre, ar darbuotojai važinėja naujutėlaičiais automobiliais ir t.t. Jiems rūpi kuo įmonė naudinga visuomenei ir pasauliui. Kaip ji prisideda prie socialinių problemų sprendimo, globalaus atšilimo mažinimo. Rūpi ar įmonės technologijos, gaminami produktai ir jų pakuotės yra tvarūs ir aplinkai draugiški. Kaip įmonė elgiasi su savo darbuotojais. Ar jų neišnaudoja. Jiems rūpi verslo, kuriam ketina palikti savo pinigus, vertybės.

 

Taigi, įmonės įvaizdis- tai visuomenėje susiformavusi nuomonė, sąsajos ir jausmas apie įmonę, o įvaizdžio formavimo pagrindas– įmonės vertybės ir misija! Tik išsigryninus vertybes ir misiją galima pradėti kurti įmonės vizualinį identitetą, komunikacijos strategiją ir pritraukti tinkamus darbuotojus.

Tik išsigryninus vertybes ir misiją galima pradėti kurti įmonės vizualinį identitetą, komunikacijos strategiją ir pritraukti tinkamus darbuotojus.

Stambaus kapitalo įmonės aktyviai ir nuosekliai formuoja savo įvaizdį investuodamos į jį apvalias sumas. Todėl smulkaus verslo atstovai manydami, kad jiems įvaizdžio formavimo paslaugos neįkandamos dažnai apsiriboja tik ties savo produktų ir paslaugų reklamavimu, tikėdamiesi, kad to pakaks ir įvaizdžio formavimas yra tik prabanga. Deja, bet verslo įvaizdžio viešojoje erdvėje formavimas yra būtinybė ir kartais laiko bei pinigų atžvilgiu yra prabangi būtinybė.

 

Kaip formuoti verslo įvaizdį yra ne vienas kelias. Vieni keliai labiau tinka didelėms korporacijoms, kiti keliai- smulkiems šeimyniniams verslams. Bet kuriam verslui galima parinkti tinkamiausią kelią. Svarbiausia tik kiekvienam verslo savininkui sau atsakyti į du klausimus: Ką noriu, kad žmonės jaustų ir galvotų išgirdę mano įmonės pavadinimą ar pamatę naują siūlomą produktą? Ar aš padėsiu formuotis jų nuomonei mano verslui palankia linkme, ar leisiu tai nuomonei formuotis kažkaip savaime…?

 

Šiais apmąstymams skirtais klausimais ir užbaigsiu savo rašytinį monologą. 😊

 

Sekite ADVERT LAB naujienas FBInstagram ar Linkedin. Greitai pasidalinsiu mintimis, kokiomis priemonėmis mažas, smulkus verslas gali formuoti savo įvaizdį viešojoje erdvėje su tuo biudžetu kurį turi.

 

Skaitykite straipsnio temos tęsinį čia.

Būkite matomi, atpažįstami ir mylimi klientų.

 

Nuoširdūs linkėjimai

Kristina Jedemskaja